Μετάλλιο από την Ανδρικοπούλου και καλές επιδόσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου !

2015-03-01 18:16

Στην Πηγή Τρικάλων έγινε σήμερα το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σε ανώμαλο δρόμο με τη συμμετοχή αθλητών από όλη τη χώρα. Ο καιρός στάθηκε σύμμαχος των αθλητών, αφού τα πρωινά σύννεφα διαδέχθηκε ο ήλιος.

Η νεάνιδα αθλήτρια του ΓΣΗ, Ζωή Ανδρικοπούλου κατέκτησε το χάλκινο  μετάλλιο στα 4.000μ. νεανίδων  με την πολυ καλή επίδοση των 14'39'', δίνοντας υποσχέσεις για το καλοκαίρι!

Αξιόλογη εκπροσώπηση είχαμε και στα ιδιαίτερα ανταγωνιστικά 10.000μ των ανδρών, εκεί που ο Αντρέας Γεωργίου κατέλαβε την 25η θέση με τον πολύ καλό χρόνο των 34'51'', ο Εράλντο Κεραμάς την 41η θέση με 35'42'', ο Στέλιος Βασιλειάδης την 50η με 37'04''

Ο Δήμος Μαγγίνας κατέλαβε την πρώτη θέση στους άνδρες με 30.48, με τον Χριστόφορο Μερούση να ακολουθεί με 31.25 και τον Κώστα Πούλιο να είναι τρίτος με 31.45.Στις γυναίκες η νίκη πήγε στην Κωνσταντίνα Κεφάλα με 27.59 με την Ουρανία Ρέμπουλη να ακολουθεί με 28.43.

Στους έφηβους νικητής ήταν ο Μάρκος Γκούρλιας (24.48) και στις νεάνιδες η Αναστασία Μαρινάκου με 14.13.