'Ασημένιος' ο Δημήτρης Μπαλταδούρος στο Παν. Πρωτ. Ανδρών

2014-07-21 14:49

Άλλο ένα μετάλλιο σε πανελλήνιο πρωτάθλημα ηρθε στον Γ.Σ.Ηλιούπολης αυτή τη  φορά από τον Δημήτρη Μπαλταδούρο που πραγματοποίησε μια εκπληκτική εμφάνιση στον τελικό του τριπλούν ανδρών του Παν. Πρωτ. Ανδρών/Γυναικών το σάββατο το απόγευμα. Ο Δημήτρης, ξεπερνώντας τον εαυτό του, κατέκτησε την δεύτερη θέση με άλμα στα 16.45μ., υποχρεώνοτας τον διεθνή πρωταθλητή Δημήτρη Τσιάμη να κάνει την καλύτερη του φετινή εμφάνιση για να κερδίσει το αγώνισμα. ΕΔΩ μπορείτε να δείτε το άλμα που έφερε την το ασημένιο μετάλλιο στον Δημήτρη.

Το σαββατοκύριακο του Παν. Πρωταθλήματος έφερε και άλλες αξιολογές παρουσίες για τους αθλητές και τις αθλήτριες του Γ.Σ.Ηλιούπολης. Ο Εράλντο Κεραμάς μπορεί να μην είναι ικανοποιήμένος από την 7η θέση του τελικού των 800 μέτρων με επίδοση 1.53.36'', έδωσε όμως πολύτιμους βαθμούς στον σύλλογο. Η Αλάνα Μπερν ήταν 13η στον προκριματικό των 100μ. γυναικών με 12.77''. ο Βασίλης  Ζάννης ήρθε 23ος στον προκριματικό των 400μ. με χρόνο 51.20''. βελτιώνοντας το ατομικό του ρεκόρ κατά 60 εκατοστά, ενώ στον προκριματικό των 200μ. δεν κατάφερε να δώσει τον καλύτερο του εαυτό καθώς τραυματίστηκε κατά την διάρκεια της κούρσας και τερματισε με επίδοση 23.64''. Ο άλτης Κωσταντίνος Ρήγας κατέλαβε την 21η θέση στον προκριματικό του μήκους ανδρών με καλύτερο άλμα στα 6.65μ., όπου 24ος ήταν ο Δημήτρης Μπαλταδούρος με 6.57μ. έπειτα από την εμφάνιση του στο τριπλούν.